Grozā nav produktu
Skip Navigation Links

Krāsu noņemšanas sistēma

Krāsas noņemšanas sistēma – kas tas ir un kā īsti darbojas? Kā pareizi veikt krāsas noņemšanu un kāpēc mati pēc tam kļūst tumšāki vai arī iegūst oranžu toni? Šie ir jautājumi, kurus nu jau vairākus gadus meitenes uzdod viena otrai vai forumos pieejamajiem speciālistiem. Es mēģināšu maksimāli sīki un saprotami atbildēt uz šiem jautājumiem. Šis būs apjomīgs raksts, jo krāsas noņemšanas process ir ilgs un tā nākamie soļi ir atkarīgi no precīza situācijas novērtējuma un vēlamā rezultāta.

Un tātad – sāksim ar to, kas ir Jūsu dabīgajos matos līdz brīdim, pirms to nokrāsojat ar jebkura toņa matu krāsu (izņemot balināšanu ar balinātāju). Ikvienos matos pamatā ir 2 pigmenti – viens tumšs un otrs gaišs. Tumšajos matos tumšā pigmenta ir daudz un gaišā – ļoti maz, bet gaišajos matos ir otrādi – gaišā pigmenta ir daudz, bet tumšā – ļoti maz.

Brīdī, kad mati tiek krāsoti ar ķīmisko matu krāsu, tad šie dabiskie pigmenti “sadeg”. Dabiskais tumšais pigments kļūst sarkans, bet dabiskais gaišais pigments – dzeltens. Šādā veidā izveidojas tā saucamais “fons”. Tumšajiem matiem sarkans, mazliet gaišākiem matiem šis fons ir ruds, bet pavisam gaišiem matiem – dzeltens. Šo fonu mēs neredzam, jo mākslīgie krāsas pigmenti pārklāj matu, kaut gan neliela daļa no šī fona tomēr var būt redzama. Piemēram, daudzas no jums būs pamanījušas, ka krāsojot matus brūnā tonī, bieži vien tonis ir brūni ruds, vai arī – krāsojot matus dabiskā tonī, iegūstat šo toni ar rudu nokrāsu. Vai arī kāds no tiem daudzajiem gadījumiem, kad vēlaties iegūt ļoti populāros auksti pelēkos toņus, bet gala rezultātā iegūstat vai nu vienkāršu dabisko toni, vai arī dabisko toni ar rudu nokrāsu. Vēl sliktāk, ja pēc krāsošanas mati iegūst zaļganu fonu. Tas pārsvarā notiek situācijās, kad gaiši vai balināti (dzeltenīgi) mati tiek krāsoti pelēkos toņos. Kāpēc? Tāpēc, ka pelēko toņu matu krāsas satur zilo pigmentu un sajaucoties ar dzelteno fona pigmentu, mati iegūst zaļu nokrāsu.

Šo ekperimentu rezultātā meitenes ļoti bieži saprot, ka vēlas kaut ko radikāli mainīt. Tumšmates vēlas kļūt par gaišmatēm, bet gaišmates vēlas kādu košāku toni (pēc tam gan parasti vēlas atgriezties atpakaļ pie blondajiem toņiem). Šajos gadījumos palīgā jāņem krāsas noņemšanas sistēma no BRELIL Professional Color Remove Sistem uz skābas bāzes, kas ļauj saglabāt veselus un skaistus matus, sasniedzot vēlamo rezultātu.


1.     Kā darbojas krāsas noņemšanas sistēma?

Krāsas noņemšanas sistēma sašķeļ ķīmiskās krāsas pigmentus, kas atrodas mata iekšienē. Svarīgi, ka krāsas noņemšanas sistēma nekā veidā neietekmē dabisko, bet jau “sadegušo” mata pigmentu. Tas nozīmē, ka krāsas noņemšanas sistēma matus nebalina, bet arī dabisko matu krāsu, kas Jums bija pirms matu krāsošanas, ar tās palīdzību atgūt nevar. Pēc krāsas noņemšanas Jūs redzēsiet, kāds izskatās “sadegušais” dabiskais pigments Jūsu matos (atcerieties to, ko rakstīju iepriekš, jo tumšāki ir Jūsu dabīgie mati, jo šis fons būs tumšāks).


2.Kad var sākt krāsas noņemšanas sistēmas lietošanu?

Mēnesi pēc pēdejās matu krāsošanas. Tas tāpēc, ka krāsas noņemšanas sistēmas sastāvu uzklāj atkāpjoties 1 cm no galvas ādas.


3. Kā veikt pareizu krāsas noņemšanu mājas apstākļos?

Samaisiet abu flakoniņu sastāvu nemetāliskā traukā vienādās proporcijās. Ātri uzklājiet pa visu matu garumu. Sastāvu neklāj 1 cm attālumā no galvas ādas. Uzlieciet galvā polietilēna cepurīti un sildiet ar fēnu 20 min. Tad  rūpīgi mazgājiet matus ar karstu ūdeni un šampūnu 5 reizes pēc kārtas. Tad, nelietojot nekādus kosmētiskus līdzekļus, izsusiniet matus ar dvieli un izžāvējiet ar fēnu, tikai tad viegli izķemmējiet matus ar retu ķemmi. Pēc krāsas noņemšanas procedūras mati pirmajā brīdī šķiet ļoti sausi un ķeras. No tā nevajag baidīties, pēc procedūru beigām uzklājiet matu masku un tie atkal kļūs zīdaini un mīksti. Vienā dienā ir pieļaujamas 3 procedūras pēc kārtas.


4. Kā noteikt, cik reizes būs nepieciešams noņemt krāsu?

Šis jautājums ir sarežģīts. Neviens un nekad Jums tieši nespēs pateikt, cik krāsas noņēmēja iepakojumi Jums būs jānopērk, lai atbrīvotos no savas tumšās matu krāsas. Kāpēc? Kad Jūs krāsojat matus pirmo reizi, tad krāsu klājat visā matu garumā. Nākošajā reizē Jūs krāsojat ataugušās saknes un nedaudz pārklājat arī visu matu garumu. Un tā katru reizi. Ko Jūs iegūstat? Ar katru krāsošanas reizi matos iekļūst aizvien jauni krāsas pigmenti, kas pārklāj jau esošo krāsas slāni. To parasti var redzēt garos, tumšos matos, kuriem apakšējā daļā tonis ir ļoti tumšs un piesātināts, bet virzienā uz matu saknēm kļūst gaišāks. Tātad – visvairāk ķīmiskās krāsas pigmenta atrodas no matu vidus daļas līdz matu galiem. Šai matu daļai Jūs iztērēsiet lielāko daļu krāsas noņēmēja.

Tā pat izlietotais krāsas noņēmēja daudzums ir atkrīgs no tā, kādu matu krāsu esat lietojusi. Profesionālās krāsas izņemt ir daudz vieglāk, īpaši tad, ja krāsas noņēmējam un krāsai ir viens un tas pats ražotājs. Bet, ja Jūs krāsu esat pirkusi parstā veikalā un matus tumšā tonī krāsojusi vairāk kā 1 gadu, tad krāsas izņemšana var prasīt vairākus mēnešus. Un, protams, svarīgs faktors ir matu biezums, garums un struktūra.


5. Kāpēc matu krāsa jamazgā ārā tik ilgi?

Matu krāsas noņēmēja darbība iekļauj sekojošus soļus – sastāva uzklāšana un sildīšana. Šo procesu rezultātā sastāvs iekļūst matos un sarauj saites starp ķīmiskās krāsas molekulām un matu, pēc tam krāsas molekulas tiek izmazgātas no matiem ar karstu ūdeni un dziļi attīrošu šampūnu. Mati ir jāmazgā 5 reizes pēc kārtas ar profesionālu dziļi attīrošu šampūnu un karstu ūdeni. Tātad – uzklājiet noņēmēju, sildiet un mazgājiet. Iedomājieties, kā Jūs bez cimdiem mazgājat traukus ar karstu ūdeni un  mazgāšanas līdzekli 5 reizes pēc kārtas. Iedomājieties, kas notiek ar roku ādu? Tas pats notiek ar galvas ādu. Tāpēc pēc 3 krāsas noņemšanas procedūrām, galvas āda var šķist sausa. Tai nepieciešams laiks, lai atjaunotos. Tāpēc krāsas noņemšanas procedūras ieteicams veikt ar 3 dienu pārtraukumu pa vidu. Līdz ar to šīs pauzes arī pagarina kopējo laiku, kuru tērēsiet rezultāta sasniegšanai.


6. Kā Jūs izskatīsieties pēc krāsas izņemšanas procedūrām?

Krāsas izņemšanas procesā mati iegūs dažādas nokrāsas, vienmēr saglabājot tendenci – pie saknēm tie būs daudz gaišāki, bet virzienā uz galiem pakāpeniski kļūs tumšāki. Ar katru reizi šī tumšā robeža aizvien vairāk tuvināsies matu galiem. Tieši matu apakšējā daļa ir tā, no kuras vigrūtāk izņemt krāsu. Reizēm mēdz būt gadījumi, kad pēc 2-3 krāsas izņemšanas procedūrām mati nekļūst gaišāki. Šajā gadījumā ir 2 iespējas  - vai nu Jūs esat izmagājusi visu pigmentu, vai arī process ir “vizuāli” iestrēdzis. Krāsas noņēmējs darbojas mata iekšienē, krāsas molekulas tiek aktīvi mazgātas ārā, vienkārši to ir tik daudz, ka Jūs vizuāli nespējat novērtēt rezultātu. Šajā gadījumā nepieciešams turpināt noņemšanas procedūras.


7. Kā iegūt estētiski baudāmu izskatu starp krāsas noņemšanas procedūrām?

Krāsas izņemšana var prasīt vairākus mēnešus, bet pa šo laiku Jums ir jāiet uz darbu, mācībām, jāatrodas cilvēkos un nepieciešams pieklājīgs izskats, kas neatgādina daudzkrāsainu klaunu. Šaja gadījumā lietojiet krāsojošos šampūnus no BRELIL Professional HI CO Plus vai arī šīs pašas sērijas krāsojošās matu maskas.  Vēlams ņemt ļoti tumšu toni  (tas ir HI CO plus Nr. 1 vai Nr. 2). Uzklājiet krāsojošo šampūnu uz matiem pēc pēdejās konkrētās dienas matu krāsas noņemšanas procedūras un paturiet 10 min. Pēc tam izskalojiet matus ar ūdeni un uzklājiet matu masku.


8. Kāpēc mati paliek tumšāki?

Mati kļūst tumšāki 2 gadījumos. Mati var kļūt tumšāki jau pēc pirmajām procedūrām vai arī pēc matu krāsošanas, ja krāsa nav bijusi izņemta. Ja iepriekšēja vakarā veikta krāsas noņemšana, bet no rīta redzat, ka mati ir tumšāki, satraukties nevajag. Neizmazgātās matu krāsu molekulas pa nakti savienojas savā starpā un mati kļūst tumšāki, bet gala rezultātu tas neietekmē.

Ja matu krāsa nav izņemta, tad jaunas krāsošanas procesā oksidants, kurš satur ūdeņradi, iedarbojas uz saitēm starp ķīmiskās krāsas molekulām un tās savā starpā atkal savienojas. Krāsas pigments atgriežas.


9. Kā pārbaudīt, vai matu krāsa ir izņemta?

Pirmkārt, tas redzams vizuāli. Tonim visā garumā ir jābūt vienmērīgam un izlīdzinātam, nedrīkst būt tumši laukumi vai plankumi. Matu galu tonim ir jābūt tik pat gaišam kā tonim pie matu saknēm.

Otrkārt, nepieciešams veikt testu ar dažām šķipsnām un pārbaudīt, vai mati kļūst tumšāki. Kad Jūs pati sev krāsojat matus, tad visvairāk krāsas uzklājas tajās matu daļās, kuras Jūs redzat – šķipsnās ap seju un pakausī. Tātad – tieši no šīm matu zonām krāsu būs visgrūtāk izņēmt, jo pigments ir daudz piesātinātāks.

Tāpēc, ņemiet 3% OXILAN (oksidējošā emulsija, krāsas oksidants) un uzklājiet uz dažām šķipsnām pieres, pakauša daļā, kā arī pašā aizmugurē matu apakšā. Turiet 15 min un izmazgājiet ar šampūnu. Ja šķipsnas ir kļuvušas tumšākas, īpaši matu aizmugurējā daļā visā garunā, tas nozīmē – krāsas izņemšana ir jaturpina.


10. Ar ko krāsot matus pēc krāsas izņemšanas?

Šajā gadījumā varinatu ir ļoti daudz. Tas atkarīgs no tā, kāds ir Jūsu dabīgo matu “sadegušais” pigments, kas atklājies pēc krāsas noņemšanas un no tā, kāds ir vēlamais rezultāts. Šī tēma ir ļoti plaša, tāpēc rakstīšu atsevišķi pa punktiem.


11. Vai drīkst lietot krāsas noņēmēju, ja mati pirms krāsošanas ir bijuši balināti pilnibā vai balināti šķipsnās?

Ja Jūs esat bijusi blondīne un Jūsu mati ir bijuši pilnībā izbalināti, tad esat nokrāsojusi tos tumšā krāsā un pēc tam sapratusi, ka atkal vēlaties būt blondīne, tad krāsas noņēmējs ne tikai ļaus Jums saglabāt matu garumu un kvalitāti, bet arī pilnībā ļaus atgūt blondo toni.

Ja Jums ir bijušas balinātas šķipsnas, kuras esat aizkrāsojusi, tad krāsas noņēmējs izņems pa virsu uzkrāsoto krāsu, bet balinātās šķipsnas tādas arī paliks. Pārejie mati, kuri nav bijuši balināti, tikai nokrāsoti, gala rezultātā Jums dos to pašu “sadegušo” dabīgo pigmentu.


12. Tonējošo līdzekļu un hennas iedarbība uz krāsas noņemšanu.

Krāsas noņēmējs nestrādā ne ar hennu, ne arī ar tonējošajiem līdzekļiem. Man bieži jautā, kāpēc es iesaku lietot tonējošos šampūnus HI CO PLUS no Brelil Professional starp krāsas noņemšanas reizēm. Šis tonējošais šampūns izmazgāsies nākamajā krāsas noņemšanas reizē ar karsto ūdeni un dziļi attīrošo šampūnu pēc vairākārtējas mazgāšanas.


13. Ja lietojot krāsas noņēmeju parādās alerģija, ko darīt?

Ja esat alerģiska, tad pirms krāsas noņēmēja lietošanas uzklājiet mazu pilīti sastāva uz elkoņa locītavas un aiz auss. Ja pusstundas laikā Jums sāk asarot acis, niezēt vai dedzināt, tad Jums produktu lietot nav ieteicams. Ja alerģija parādās kaut kāda krāsas izņemšanas procesā, tad ir 2 varianti, kā rīkoties. Ir iespēja matus nokrāsot tajā pašā tumšajā tonī, vai arī daudzas reizes pēc kārtas veikt blondo mazgāšanu (arī balināšanu). Tas apstādinās krāsas noņēmēja sākto procesu un saglabās jau iegūto rezultātu. Pēc blondajai mazgāšanai paredzētā sastāva uzklāšanas mati sākotnēji kļūst tumšāki un tad pakāpeniski atkal paliks gaišāki. Ja pēc pirmās sastāva uzklāšanas reizes mati nekļūst gaišāki, tad izslaukiet sastāvu ar papīra dvieli no matiem un uzklājiet vēl vienu reizi. Pēc šīs procedūras matus var krāsot vai tonēt, bet tikai konkrētajam gadījumam atbilstošā tonī.


14. Kā atbrīvoties no nepatīkamā aromāta matos, ko rada krāsas noņēmējs?

Krāsas noņēmējs sastāv no dabiskām skābēm, ja viss ir izdarīts pareizi, tad  nepatīkamam aromātam nevajadzētu būt. Ja mati tomēr nepatīkami ož, tad – vai nu Jūs neesat lietojusi profesionālu dziļi attīrošu šampūnu vai arī ūdens nav bijis pietiekami karsts un mati mazgāti maz un nepietiekami rūpīgi.

Šajā gadījumā varu vienīgi ieteikt lietot aromātiskas matu maskas vai arī izskalot matus ar etiķa ūdeni (tējkarote etiķa uz 1 l ūdens). Parasti aromāts izzūd pats.


Skip Navigation Links
PMG Baltic, LLC - All Rights Reserved © 2011-2012